Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
305 postów 236 komentarzy

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Co zrobimy gdy kartki zawiodą...?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kartki wyborcze to nie jest ostatnia instancja. Teraz jest czas na przemyślenie tego...

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

Po tym, co zobaczyłem dzisiaj w przemówieniu Andrzeja Dudy, nie mam żadnych wątpliwości kto będzie zwycięzcą wyborów prezydenckich. Z tym bydlakiem 'Komorowskim', merytorycznie wygrałby zresztą prawie każdy, jednak kandydat PiS, pokazał dziś charyzmę i wizję, oraz kulturę osobistą na najwyższym poziomie, niezbędną człowiekowi odważnemu w polityce...zresztą w życiu na ulicy też. Kłamstwo ma nóżki krótkie i mały móżdżek, musi więc być wspierane 24/7, przez wszystkie tuby dzisiejszej społecznej świadomości, właściwie jej braku. Prawda za to sama się mówi, a jej słowo pobrzmiewa pod Niebem Boga, jak zapowiedź zwycięstwa Dobra. To taka różnica wartościująca, która – paradoksalnie(?) - sprawia, iż dobrzy i uczciwi mają na tym świecie źle, zaś kanalie kąpią się w szampanie i jeżdżą na polowania z dziwkami.

No właśnie. Przecież obecnie na stanowisku prezydenta ( bo 'to' przecież jest niegodne tej funkcji, zajmuje tylko stanowisko! ) zasiada morderca i wyjątkowo ohydny ślimak, zdrajca wszystkiego i wszystkich. Właśnie dopełnieniem pustki ( oksymoron...? ) tej kreatury, jest jego zamiłowanie do mordowania zwierząt. Mnie to tłumaczy wszystko i nawet nie wiedząc innych szczegółów z ohydnego bytu tego prymitywa, od razu bym go skreślił, a z jeszcze większą przyjemnością wziął na muszkę strzelby!

Owszem, z wielką przyjemnością! Jeśli pojawi się tu zarzut knowania na życie (p)rezydenta, odpowiem od razu, iż na to nie macie dowodów gnoje. Natomiast dowodów na morderczą działalność ruskiego przygłupa po lasach Polski, jest aż nadto. Każdy z Was widział zapewne wiele zdjęć 'Komorowskiego' z zastrzelonymi zwierzętami. Dobrze że ja nie widziałem na żywo, bo na pewno rzuciłbym się na tę świnię z zamiarem zatłuczenia bydlaka!

Nie ma co tu porównywać, jest przecież niemożliwością stosowanie jakiejś zbliżonej skali porównawczej, obejmującej tak Andrzeja Dudę, jak i Szczynukowicza. No chyba, że zaczniemy nurzać się w surrealiźmie tak, że zagadnieniem naukowym stanie się życie kulturalne Stułbi Modrej – bo taką klasę mniej więcej prezentuje 'Komorowski'.

Dlatego demokracja jest bardzo chorym systemem, bo raz, że ludzie głupi mogą decydować, dwa – tych głupich ludzi można oszukać na wielką skalę. I trzy – obok ludzi największego duchowego formatu, stają w szranki najniższe robaki, prosto z rynsztoka wygrzebane indywidua, których naturalnym środowiskiem powinna być więzienna cela. Takie coś jest szkodliwe moralnie, psuje całe społeczeństwa, a w perspektywie szerszej, jest oczywiście narzędziem 'dołu' – jak to kiedyś skojarzył Wolski.

Doły duchowe, intelektualne i moralne, niestety dziś w 'państwie polskim' stanowią o jego obliczu, co też ukazuje nam jakość rzeczywistości w jakiej żyjemy. Czy możemy tę rzeczywistość zmienić...? Jasne że możemy, a możemy dlatego, iż Bóg Dał nam wolną wolę, nie po to, byśmy sobie ją strachem i beznadzieją gasili. Ta wolna wola jest do zmieniania świata, więc na pewno nie złamie jej jakaś mafia morderców i zdrajców, która stworzyła 'państwo' o nazwie 'czecia erpe'. Na pewno nie złamie!

Natomiast, czy zwycięstwo wyborcze Andrzeja Dudy zostanie ogłoszone z głośników i ekranów tej 'czeciej erpe' – a więc, czy oni zdecydują się pokojowo oddać władzę...?

Czy morderca, gwałciciel, zdrajca i złodziej, odda się sam dobrowolnie pod sąd...?

Takiego kalibru jest to zapytanie...i niestety retoryczne.

Nie wątpię w to, że Duda wygra te wybory wśród ludzi i osiągnie najwyższy procent poparcia. Wątpię w to, czy oni to ludziom powiedzą. A skoro będzie tak jak ostatnio zawsze i bydlaki bezczelnie ogłoszą z ekranów telawizorów, iż wybory znów wygrał morderca zwierząt, prymitywny przygłup bez wyższych uczuć, 'Komorowski'...!

To co wtedy Ludzie? Co wówczas uczynimy...?

Czy wobec kolejnej takiej sytuacji i wobec absolutnego dramatyzmu położenia polskiego narodu ( mordowanego i okradanego już ze wszystkiego! ), następnym posunięciem opozycji/prawicy/patriotów, będzie kolejny protest wyborczy, 'rząd techniczny', dramatyczne wystąpienie w sejmie, czy inny wirtualny ruch, z którego oni nic sobie nie zrobią...?

Nie wierzę w to, że ogłoszą zwycięstwo Andrzeja Dudy, a wówczas staniemy już jasno i bez żadnych wątpliwości, wobec wyboru:

Rzucamy wyzwanie temu systemowemu reżimowi, przechodząc do rzeczywistej walki i bojkotu wszystkich instytucji, narzędzi politycznych tego 'państwa'...?

Lub – dalej tocząc mrzonki o 'demokratycznym państwie prawa', spokojnie poddamy się, kładąc głowę pod topór, przekreślając wiele wieków tradycji i starań naszych Przodków, o to by nie Zginęła!

Walka, która się toczy, to nie jest walka polityczna, to coś więcej. Nie wiem czy widzicie to Ludzie, ale ja widzę – to jest walka w Tobie i Twojej duszy Człowieku. O to, czy wobec piekielnych wyzwań tego upadającego świata, Ty będziesz potrafił podnieść się i w pełnym świetle dnia wypowiedzieć słowo Prawdy!

Nie ma już centymetra marginesu na wycofanie się Ludzie! Tak jak czynią polscy kibice – co ja rozumiem – nie cofają się już ani o krok, nie czynią żadnych ustępstw wobec systemu. Oni wiedzą jak system działa, a jeśli wycofasz się teraz o jeden krok, to – tak jak swego czasu premier Wielkiej Brytanii – myśląc że wywalczyłeś kompromis i spokój dla siebie, dajesz jedynie siłę diabłu i kolejne motywacje do tego, by za jakiś czas posunął się o kolejny krok dalej!

Tak czynią kibice – a nie czynią np. górnicy, tak też i cała świadoma większość polskich patriotów postąpić musi! Chcemy przetrwać? Nie możemy być jak angielski premier, który myślał, że na kartce papieru przywiózł pokój. Papier to papier, nawet pod postacią 'karty wyborczej'. Musimy być od razu gotowi na całkowitą i natychmiastową rewizję, zmianę naszego postępowania zaraz po ogłoszeniu ( fatalistycznie domniemanym ) 'zwycięstwa' Bronka Mordercy.

Nie będzie już następnego etapu, bo jeśli renegat 'wygra', możemy zapomnieć o innym rozstrzygnięciu wyborów parlamentarnych. 'Rozumiesz to Roman...?' - znowu zapytam cytatem z 'Symetrii'?

Od dobrych kilku już lat, rozważam temat zmiany jakości i naszej mentalności, tak by wyrwać się z narzuconej patologii, którą nie wszyscy rozumieją. Jako że wizjonerem nie jestem, ani wojskowym; natomiast dobrze czytam Prawdę i kłamstwo, pytam Was:

Co zrobimy w maju wobec sytuacji, którą przypuszczalnie przeczuwam...? To jest zadanie dla Twojego serca i duszy Polaku. Zadanie na dzisiejszą noc i na wszystkie inne. Na każdy dzień i każdy Twój oddech. Przyłóżmy nasze serca, do tego Serca Polskości, naszej Wolności, które bije w Muzeum Powstania Warszawskiego, ale również na bruku przed Gdańską Stocznią i pod murem przy Kopalni Wujek! Tego Serca, które z pasją atakowało wielokrotnie liczniejszych wrogów, licząc ich dopiero po zadaniu im klęski!

Nikt nam nie odda utraconej Wolności bez poświęcenia z naszej strony, więc czeka nas ciężka droga rachunku narodowego sumienia. Każdy z nas – i to już, zaraz! - musi być gotowy i spokojnie pewny siebie, na wypadek chwili, w której kartki do głosu i garnitury przestaną mieć znaczenie...

                                                                                                            Optymista1930

KOMENTARZE

 • @Netwalker 22:23:51
  Czegoś nie rozumiesz - dobrze powiedziane...
 • @Netwalker 00:25:13
  Tak więc Cię rozczarowałem. Tak wyszło, widzisz. 'Pisizm', 'narodowizm', 'kibicowizm', etc, a samodzielnego myślenia nie da się nikogo nauczyć...Chyba nie potrafię ( a i czasu nie mam ) tego wszystkim tłumaczyć. Takoż i cały przekaz w tekstach...
 • @Optymista1930 00:31:18
  Autor pitolisz, jakie kartki?

  Sam i wielu uczonych, patrzycie na trójkę z konstytucji i oczekujesz cudu, aby dała Wam zrównoważony rozwój, czy wybory??:-)
 • Służalstwo PiS-u wobec AngloŻydoSasów
  gwarantuje Polsce - o ile PIS wygra wybory - natychmiastowy udział Polski w wojnie na Ukrainie i w konsekwencji zagładę narodu polskiego.
 • Zastanawia mnie.
  Jaka ma być ta polityka zagraniczna ? Tak trochę zgodna linią śp L Kaczyńskiego? Ale taki układ już nie istnieje. Raczej zgodny z linią UE ?
  Najgorszy scenariusz będzie jednak pakt z USA już oni nas użyją jako mięsa armatniego, przeciwko Rosji.
  I to powoduje ze patrzymy ostrożnie na tę kandydaturę, w końcu znowu nie tak całkiem zgodną z naszym interesem.Komorowski zły, Duda to znak zapytania?
 • @Ptasznik z Trotylu 09:47:14
  W konsekwencji zagłady narodu polskiego, nie służalstwo, to pogarda i debilizm nie szanowania praw matematyki na poziomie przedszkola jest przyczyną.
  Potrafisz 3 ludzi podzielić, aby uzyskać równowagę?
 • Pod spokojną rozwagę
  Jak będziecie się Ludzie burzyć i czepiać o sprawy, w których wiadomo, że czasem się różnimy...I jak nie dostrzeżecie w tej chwili potrzeby bezwarunkowego odsunięcia kreatur PO-PSL od władzy, to znaczy że zatraciliśmy instynkt przetrwania.
  Wiadomym jest, że PiS ma wiele wad i że każdemu trzeba patrzeć na ręce, ale także wiadomo, że w przypadku odsunięcia PO-PSL od wpływu, nastąpi nowy rozdział, a wtedy - przy władzy PiS - będziemy mieli szansę wypowiedzenia wszystkich aspektów polskiej racji stanu - bo nikt nie ośmieli się stosować tych samych praktyk zatykania kanałów artykulacji, jakie były przez ostatnie 8 lat.
  Poza tym - sprawa najważniejsza, będąca zarazem największą nadzieją i szansą w przypadku wygranej Dudy - odnowienie Polaków i ich narodowego ducha - godności, tożsamości. Odbudowa życia społecznego i wszystkich instytucji, oraz narzędzi państwa, kompletnie zrujnowanych przez PO-PSL. Przywrócić godność i sprawić by się ludziom chciało chcieć! To jest największe zadanie i nadzieja! Musimy podnieść Polskę od środka, a wówczas pojawi się szansa na prowadzenie polityki zagranicznej, której teraz nie ma...
 • @Optymista1930 10:10:30
  .
  Kto gardzi matematyką na poziomie przedszkola, ma mniejszą godność od bakterii:-)

  " Samo chciejstwo, nie zdało egzaminu. "

  Potrzebny jest zdrowy system, bez błędu na początku.
  Polska Demokracja Kwantowa
 • Macbeth Naszych Czasów
  http://m.neon24.pl/5ebb3deb9443d4d9df9e08503ef2b6cc,14,0.jpg
 • @Optymista1930 10:10:30
  tak, tak, odsunąć trzeba złego policjanta i iść za dobrym policjantem - jak zwykle. Polacy może już nie są tak głupi i wiedzą, że to tylko gra dwóch policjantów z "wyborcami" aby ich zrobić po raz enty w ch.
  Tylko odrzucenie układu okrągłego stołu, tylko wybór człowieka spoza tego układu, rzeczywistego przywódcy ma dla nas jakikolwiek sens i daje szansę.

  http://henrykkreuz.neon24.pl/post/117402,2015-nowy-grunwald
 • Duda Lecha katastofalnego wielbiciel narodu odkupiciel ?
  Chyba nie chce wygrać nawet z Ogórek jeśli zaczyna od uwielbiania lizbońskiego współojca traktatu UE slawetnego wstrzymanmiem ekshumacji w Jedwabnem,ktory oddał Tuskowi wladzę realizując zaledwie w 2/3 żądanie Abrahama Foxmana (prezesa nowojorskiiego Lighi Prtzeciwko Zniesławianiu) usuniecia z polskiej sceny politycznej Giertycha , Lepera i Rydzyka jako antysemitow i ksEnofobów siejących nienawiść i przeszkadzających w akceptacji naszości wojny z Irakiem. Katastrofa i wejście w komporomis geotermalny z Rydzykiem (za ograniczenie krytyki sabotowania niemilej dla I Damy legislacji ochrony życia poczętego) i przywrócenie obywatelstwa dezerterom Andersa zapewniło Lechowi i jego damie kryptę obok krypty Pilsudskiego pierwszego organizatora sjonistycznej kolonizacjhi Palestyny, w ktorej nawet hitlerowcy trzymali wartę honorową. Ale Duda NIC NIE MOWI, ŻE musi najpierw pojść na Kijow mimo, że ŚMIGŁY rYDZ nie nauczyl ofiar holocaUSTU NIC (jak śpietwali miszkańcy lubelskich gett).
  http://telewidz.neon24.pl/post/80973,rocznica-objawienia-na-adl-org-katastrofalnej-lini-politycznej-blizniakow-kaczynskich
 • @Henryk Kreuz 12:32:37
  Wybór 'człowieka spoza układu' w żaden sposób nie zmienia strukturalnie systemu Panie Miły - abstrahując już od zerowych szans na taki wybór. Reasumując: gadanie o jakichkolwiek innych kandydatach do funkcji prezydenta RP - poza Andrzejem Dudą - jest głupotą, bądź celowym działaniem na szkodę. Tak też i odbieram Pański przekaz - sorry, ale jestem szczery.
  Duda jest przekonujący, a poza tym, że reprezentuje PiS, jest też człowiekiem, z całym bagażem idei i planów, oraz pozycją startową dającą duże nadzieje na sukces, tak więc dajmy nam samym szansę na zmianę taką jaką definiuje Duda - zamiast, głosując na jakiegoś pozbawionego szans 'bolka'...właśnie pozbawić się szans.
  Dysputa z Wami to prawdziwa przyjemność dla mnie, gdyż argument naiwności, bądź agenturalności, mogę Wam wysunąć zawsze z największą łatwością, pijany, czy zaspany...
  Nie rozumiecie, czy nie chcecie, pułapki w jaką jesteście zagonieni...?
 • @telewidzacy 12:36:30
  Tak jak wyżej - 'dyskusja' z Wami, to prawdziwa przyjemność :) Czytaj wyżej :)
 • @Optymista1930 13:04:04
  Trzeba być niesamowitym optymistą by wierzyć PIS. Przecież oni sami oddają władzę gdy wykonają zadanie. Bez dokopania służbom nikt nie będzie miał siły by dokonać zmian, nawet jakby miał taką wolę. A w dobrą wolę Kaczyńskiego, reaktywatora pewnej loży absolutnie nie wierzę. Wszyscy działają wg. nakreślonego i pilnowanego przez resorty siłowe scenariusza. Niestety czarno przyszłość naszego kraju widzę.
  Ledwo Rosja ( której zoologicznie nienawidzisz) ma problemy z utrzymaniem swojej niezawisłości, a co dopiero my z odciętymi skrzydłami i połamanymi nogami.
 • @zadziwiony 13:47:25
  Brak wiary przemawia przez Was Ludzie. Co mnie Rosja obchodzi, skoro potencjał Rzeczypospolitej jest wielokrotnie większy i całkiem z innej ligi...? Co mnie Rosja, jakiś mongolski pokrak. Co mnie Niemcy obchodzą, skoro cała historia walki Dobra ze złem w sensie politycznym w Europie, od wieków ma swe odzwierciedlenie w walce Rzeczypospolitej właśnie, przeciw różnym szatanom! Ludzie, oczy otwórzcie, przestańcie powtarzać beznadziejne pseudo analizy globalnych kłamców - o niemocy Polski i absolutnym krachu wszelkiej nadziei.
  Jak chcecie, to głosujcie na Zdzisłąwa Bezszans, bądź Janusza Figuranta. Ja zagłosuję na Dudę, a potem będziemy dalej walczyć o Wolność...I Ją wywalczymy, a Wy Ludzie...Co Wy wtedy powiecie...?
 • @Optymista1930 14:54:44
  powodzenia z całego serca życzę, jednak nie będzie go z pewnością pod sztandarami PIS.
 • @Optymista1930 14:54:44
  jeśli nie wierzysz to przypatrz sie działaczom tej partii i powiedz czym sie różnią od pozostałych. Dla ludzi zrobią tylko tyle i nic więcej by dorwać się do koryta. Później mają wyborcę głęboko w tylnej części ciała.
 • @Optymista1930 13:02:09
  żaden figurant rządzących przez ostatnie 25 lat nie może być rzeczywistym przywódcą Polaków.
  Głupotą to jest wiara w to, że ktokolwiek z tego układu i jeszcze sfinansowany przez ten układ może być prezydentem Polaków, a nie układu.

  Jest dzisiaj wielka szansa na zwycięstwo Polaków nad układem.
  https://hkreuz.wordpress.com/2015/01/12/nowy-grunwald-2015/

  Zależy ono tylko od rozsądku, i można roznieść układowców i zdrajców kartkami wyborczymi tak jak przodkowie roznieśli mieczami.
 • @Henryk Kreuz 21:06:14
  Ruszyła prezydencka karuzela nazwisk

  Są niespodzianki

  Kandydaci na prezydenta: Faworyt raczej jeden, Andrzej Duda (PiS)

  05.02.2015 / Wp.pl: Do tej pory chęć wzięcia udziału w wyborach ogłosiło ośmiu kandydatów i dwie kandydatki. W czwartkowe popołudnie swój start w wyborach prezydenckich ogłosił Bronisław Komorowski.- Zamierzam ubiegać się ponownie o urząd prezydenta. Zachęcają mnie do tego wysokie oceny mojej pracy i społeczna akceptacja, która ma ponadpartyjny charakter - powiedział sam zainteresowany.

  WYNIKI OCEN http://wiadomosci.wp.pl/gid,17233195,gpage,10,img,17234563,kat,1342,title,Kandydaci-na-prezydenta-Polski,galeria.html * Wyniki sprzed konwencji kandydata PiS Andrzeja Dydy

  Andrzej Duda PiS............ Na TAK 71% < > Na NIE 29%

  Grzegorz Braun............... Na TAK 50% Na NIE 50%

  Korwin-Mikke .................... NaTak 40% NaNIE 60%

  Marian Kowalski ................ NaTak 38% Na NIE 62%

  Magdalena Ogórek SLD .. Na TAK 32% Na NIE 68%

  Jacek Wilk (KNP) .............. Na TAK 16% Na NIE 84%

  Komorowski ........................ NaTAK 10% Na NIE 90%

  Janusz Palikot .................... Na TAK 6% Na NIE 94%

  Anna Grodzka .................... Na TAK 6% Na NIE 94%

  Jarubas (PSL)................... Na TAK 6% Na NIE 94%

  * Wyniki mogą ulec zmianom
 • @red. Nichcik 05:05:07
  jest pytanie o środowisko które udzieliło takich odpowiedzi i na ile jest miarodajne do ogółu wyborców.
 • @red. Nichcik 05:05:07
  Cóż, mimo subiektywnie obiektywnej analizy działań PIS-u (w zakresie rządzenia Polską) , jako najbardziej pozytywnej dla Polski i obywateli w całym okresie około 25 ostatnich lat, niestety jestem przekonany, że nie jest to opcja, która w obecnych układach powinna decydować o losie Polaków i naszej ojczyzny. Ściema Smoleńska i zmanipulowanie tego kręgu ludzi odbija się na ich nieobiektywnemu podejściu do wielu tematów polityki zagranicznej, co w perspektywie jest elementem który pogrąży Polskę w totalnej katastrofie.
  Przyznam się, że miałem kiedyś spore nadzieje związane z tą partią i ich liderami, bo potrafię myśleć samodzielnie i staram się obiektywnie oceniać rzeczywistość.
  PIS przegrał wszystko następnego dnia po objęciu władzy, wypowiadając w mediach otwartą wojnę systemowi.
  Systemowi rozumianemu tu jako były układ ubecko - komunistyczno - syjonistyczny, ale dotyczący tylko naszego kraju. Cóż, zakres działań całego Systemu nie mieścił się chyba nikomu w głowie, więc trudno to było wtedy dostrzec. Pamiętam jak dziś, gdy po ogłoszeniu likwidacji WSI, na następny dzień we wszystkich mendiach, jak po naciśnięciu przycisku, zmieniła się cała retoryka i ocena PIS. Ta medialna walka zaowocowała tym czym miała zaowocować. Podziałem polaków, osłabieniem pozycji politycznej, zagonienie działaczy PIS-u do kąta i okładanie ich z każdej strony. Do dziś się dziwie, że mimo takiej nagonki i z premedytacją przeprowadzanymi działaniami destrukcji organizacyjnej, udało im się osiągnąć tak dużo w tak krótkim czasie. I nie chodzi tu o tłumaczenie tego akurat okresem dobrej koniunktury, bo to bełkot i tłumaczenie nieudacznictwa następców. Działania ich były cały czas torpedowane, działaczom politycznym i gospodarczym ciągle i bez przerwy zajmowano czas odpieraniem urojonych najczęściej zarzutów. To fakty. Ale nie da się ukryć, że te działania rozszerzone o inne wątki, spowodowały że PIS stał się sektą ludzi zamkniętych we własnym gronie, partią która zaczeła być przejmowana przez braci starszych w wierze. I to jest ten akcent którego nie poprę. Bo działalność tego kręgu ludzi nigdy nie była i w moim odczuciu nie będzie korzystna dla nas, Polaków. Od pewnego czasu widzę coraz większe znamiona działalności, która prezentuje interesy innego narodu, a nie Polaków. Na chwilę obecną, nawet się z tym nie kryją. Czy to towarzystwo było tam od początku? nie wiem. Ale że struktury niższego szczebla to teraz jeden krąg kulturowy, jest aż nadto widoczne.
  Klasyczna technika przejmowania władzy i wpływów.
  Dlatego nie wierzę w dobre, strategiczne motywy działań tej opcji dla narodu polskiego. Patrząc na tą liste, nie ma wyboru. Chociaż znając poglądy JKM, który choć z też tej opcji, ale ze zdeklarowanymi poglądami na wiele spraw od dziesiątków lat, nie wiem, czy nie byłby lepszą opcją, jako swoista przeciwwaga dla pozostałego układu politycznego. Uważam, że mimo że nie utożsamiam się z jego poglądami w całości, ma wiele miejsc styku w logice i ocenie sytuacji oraz dużo racji. Czyż to nie czas na takie kontrowersyjne przypadki? Czy nie znalazł by wspólnego języka z obecnymi władzami Węgier, Serbii, Słowacji, Czech i Turcji? Czy to nie powinien być nasz kierunek i cel działań w kwestii średnioterminowej polityki zagranicznej?
  Z wypowiedzi JKM wynika, że znane są mu realia obecnej polityki światowej, i nie pali głupa w tym względzie jak pozostali..
  Nie bardzo widzę działań PIS-u, a tym samym Dudy jako opcji której ten kierunek polityki zagranicznej byłby na rękę.
  Smoleńskiem skierowano energię PIS-u w stronę jaka jest na rękę Systemowi, i wypełnia tą role w sposób doskonały. Na tyle, że nie widzę możliwości rozsądnego działania z ich strony.
 • @klroman 08:16:00
  Żebym nie został źle zrozumiany. Działania przeciwko WSI były jak najbardziej wskazane, ale do wszystkiego trzeba głowy, a wśród działań PIS-u brakuje szachistów. Nie widzę tam ani taktyków ani strategów. Plus wspieranie działań pewnej nacji. Nacji, która ustawia wszystkie kostki domina. I to jest ból tego kręgu.
 • @klroman 08:20:50
  I jeszcze jedna uwaga :)
  Ponieważ jak mniemam to PIS będzie wygranym przyszłych wyborów parlamentarnych, to właśnie teraz trzeba mieć świadomość układu jaki się wtedy wyklaruje.
  Na stanowisku Prezydenta powinna być osoba, która będzie swego rodzaju przeciwwagą. Oby nie obecny..
  Niemniej, musi być to osoba, która będzie wspierała działania torująca drogę do rozbicia obecnych trendów, w Polsce i na świecie.
  Ciężki wybór.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031