Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
305 postów 236 komentarzy

Optymista1930

Optymista1930 - Piszę co chcę, z kompromisami słabo.

Bałtyk Gdynia - taktyka i strategia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

https://ostatniakohorta.wordpress.com/2017/03/06/baltyk-gdynia-taktyka-i-strategia/

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

Będę musiał podjąć się zadania, którego nie dokończył mój przyjaciel Łysy, a więc opisywania sytuacji mojego klubu, Bałtyku Gdynia, oraz w ogóle opisywania wszystkiego z rzeczywistości. Duży projekt właśnie trwa i jest w budowie; do tego stopnia, że lekko zaniedbałem inne plany publicystyczne i uczelnię. Teraz, gdy jasne jest, iż tylko na mnie spoczywa obowiązek, jego poczucie jest 10 razy silniejsze i wygląda na to, że z tej smutnej okazji pochodzi moja motywacja. Tak ma być widać.

Coś się kończy i coś zaczyna...a i tak jeszcze się spotkamy Łysy.

 

Skończyłem użerania się z lamusami z naszych blogów na niezalezna.pl – ciach! Za to zaczynam megapoważną akcję drukowania na papierze, ale nie będę robić więcej żadnych zapowiedzi, ni puszczać sampli, fragmentów. Każdy swego czasu będzie mógł wejść w posiadanie tomu, którego tytułu jeszcze nie znam. Do dzieła więc stary dziadu, bo następców nie ma...

Bałtyk Gdynia, mój ukochany klub, już w najbliższy weekend rozpoczyna rundę wiosenną sezonu, w którym znowu mówi się o awansie. Ja bardzo bym pragnął awansu i wierzę, bo w piłce i życiu, możliwe jest wszystko – dlatego warto żyć i być kibicem.

W zimowej przerwie, ponoć niebywałe środki finansowe zebrała Elana z Torunia i wszyscy mówią, że rozjadą tę ligę...Ja bym się na miejscu zawodników Bałtyku nie bał, bo gra się tylko przeciwko ludziom i myślę że mogą oklepać każdego, jeśli będą w to wierzyć.

Kilku zawodników doszło, a znakiem czasu jest dokooptowanie do składu Ukraińca. Oni są już wszędzie, więc pozostaje życzyć powodzenia, tak samo jak i innym nowym i starym.

W kwestii marnowania sobie zdrowia na plastikowej nawierzchni, widzę że nic się nie zmienia, a władze klubu wciąż nie rozumieją i nie wiedzą o tym, że miejsce Bałtyku jest na Olimpijskiej, a stan NSR jest upodleniem.

Uważam że tylko na ludziach bez charakteru i wyobraźni, wrażenie robi deklaracja, że za wynajem trzeba płacić i to dużo. To wygodny łom, który w założeniu ma kończyć każdą inicjatywę. Ja tego nie kupuję i wiem, że możliwe są różnego rodzaju zabiegi, na stopie urzędowej, społecznej i nawet towarzyskiej; jest możliwe stałe lobbowanie w tym kierunku i tworzenie presji – ale naprawdę trzeba wierzyć w siebie, zamiast się w sobie kulić i na wszystko godzić. Można grać na stadionie w wyniku ustaleń pozafinansowych – ja to wiem.

Nie twierdzę, że zarząd robi wszystko źle, ale z całą pewnością wizji strategicznej w tym nie ma, a najgorsze jest, że ludzie nie chcą słuchać innych i kurczowo trzymają swoich kompetencji, jakby nie dopuszczając myśli, że dla dobra klubu czasem potrzebne są zmiany, a ludzi niezastąpionych nie ma.

No zobaczymy, jakieś przesłanki na przyszłość są, gdyż ostatnio jednak małe tasowania personalne miały miejsce...

Ponoć Bałtyk nie ma siana, a ma je Elana. Zobaczymy.

Oczywiście, chciałoby się pojechać na wyjazd, ale póki co zostają wspomnienia. Może kiedyś, bo do tego potrzeba choć kilku fanatyków, a z tym na Bałtyku słabo...

Tak, czy inaczej, życzę Wam powodzenia Panowie! Strzelajcie jak najwięcej bramek, a traćcie jak najmniej!...To takie proste :) Trzeba wierzyć, bo bez wiary w życiu nic się nie osiągnie!

Cel taktyczny – awans do II ligi!

Cel strategiczny – Olimpijska!!!

 

                                                                                                                                                               Optymista1930

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031